- 2015 - 2014
                         
-
-
-
-
-
-

2009

3. srpen 2009
- společný trénink pod vedením Petra Stiborského

Již třetí cuttingový trénink se konal pod vedením Petra Stiborského střídavě u nás a na Farmě Rudolec u manželů Buriánkových. Všechny tři akce provázela skvělá atmosféra, spousta užitečných rad a v neposlední řadě hromada výborného jídla. :-)) V plánu máme letos ještě několik takových akcí. Pokud se udrží tento trend chtěli bychom se všemi účastníky tyto akce pořádat i v dalších letech.
V žádné jiné westernové disciplíně není tolik potřeba spolupráce při tréninku jako právě u cuttingu.
Níže je něco málo fotek z druhé akce.

Petr Stiborský si sednul na všecny koně
a každému poradil jak dál pokračovat, nebo v čem koně opravit.

Ája a Láďa Buriánkovi a jejich ratolesti.

Další z účastníků byli manželé Volní.
Jindra s koněm a Hanka (bohužel bez foto) jako pomoc ze země.
Dále Zdeněk Fišera, jednou nás navštívila i Bára Bořánková (věříme že ne naposled),
mezi další pomocníky patřila i Petra a Petr jako fotograf. A my.21.6.2009 - Den amerických koní
Opět jeden z povedených víkendů. Príma pohodová akce. V sobotu se trénovalo a v neděli proběhly ukázky několika disciplín. Do Rudolce se velmi rádi vracíme.
Fotky jsou od kamarádů Petra a Petry.

 


IMA DOCS CLARK - hřebec Appaloosa
o: Ima Doc O'Lena
m: Clarkaloosa

Náš plemenný hřebec nemá rád focení, je to pro něj obrovská nuda. Focení statických fotek pro něj, nás a hlavně Věru bylo náročné, zato focení ve volnosti si užil. Mohl zde naplno vybít svojí nahromaděnou energii a předvést svoje atletické schopnosti. Ve svých osmnácti letech je stále v plné síle.

   
   


COLONEL GOLDEN BAR - hřebec Quarter horse

o: Colonel Good Times
m: Bar Suzy Star

"Lonďa" má nádhernou zlatou barvu, kterou se konečně podařilo zachytit. Zbarvení buckskin a palomino velmi často předává i potomstvu.


DREAM BAR LEGEND kobylka Appaloosa
o: Colonel Golden Bar (QH)
m: Dazzle Me Moore
"Dejzinka" je roční velice pěkná klisnička. Začala jsem s ní pracovat krátce před focením a proto mě mile překvapila svojí ochotou ke spolupráci.
Jestli vše dopadne jak má, tak bych jí chtěla předvést na letošní appa show.
STEELY SWEET BABY kobylka Quarter horse

o: Smart Old Fox
m: Sweet Baby Doc
"Blondýnka" také roční kobylka. Náš záměr odchovat si nepříbuznou klisnu se zdařil minimálně z první poloviny. Co bude dál ukáže čas. :-)


TARIS DUALLY hřebec Quarter horse
o: Smart Dualy
m: Docs Miss San Tari

"Dulík" má nádherné bystré oči a velmi příjemnou povahu. Když k tomu přičteme původ trochu štěstí a zdraví měl by snad splnit to co od něj očekáváme. Tak uvidíme :-)DOC BAR KING - valach Appaloosa
o:Ima Docs Clark
m: Friscos Dixie Belle (QH)

"Dixi" je osmiletý valach. Radost dělá nejenom nám jako chovatelům hřebce, ale především jeho majiteli s kterým mají beze sporu oboustraně výborný vztah založený na důvěře a respektu. Svoje kvality prokázal na nejedné appa show skvělými výsledky.


ROKLI
o: Ima Docs Clark
m: Karmen (Arab)  

ROKLI je líbivá a velmi učenlivá dvouletá kobylka. Její majitelka si s ní určitě užije spoustu legrace. :-)

...... a nejlepší na konec


6.5.2009
Taris Dually - první sedlání
4.5. 2009 Koňský trh II,
v Královicích u Slaného byla bezva odpočinková akce které jsme se zůčastnili jako předvádějící. Bylo zde několik ukázek využití koní, předvedli se různí zástupci plemen a v neposlední řadě zde měla tři přednášky Mvdr. D.Švehlová, sedlář Jan Hauzr aj.
Jediné co nás potrápilo bylo deštivé počasí.


19.3. 2009
Tak snad k nám konečně přijde jaro. Všichni koně si užívají bahenních lázní a je těžké vyfotit alespoň někoho kdo nevypadá jako řízek. :-))
Jenom snad náš první přírůstek, malá jalovička je na sebe opatrná a bahnu se obloukem vyhýbá.
Klisny od kterých čekáme hříbátka už
jsou jako koule a my se těšíme "co to bude letos" a zároveň se bojíme, neboť čím více porodů jsme zažili tím větší máme strach.
Obě loňské kobylky si užívají posledních chvil u svých matek, během 14 dnů je budeme odstavovat. Po letech zkušeností se nám odstav téměř na jednom roce osvědčil jako nejméně stresující a pokud proběhne hromadně je po stýskání během jednoho dne.
Hřebci už také cítí příchod jara a začínají se předvádět klisnám. A je velká škoda že přes internet nejdou posílat pachy, protože náš kozlík by o tom že jaro snad už přijde nenechal na pochybách nikoho..........ale to by u nás na stránkách asi nikdo nevydržel. :-))Několik fotek našich "chlupatých medvídků"

Novoroční jízda 2009